Polonia Warszawa - Lech Poznań 1:2 (1:1)

Mariusz Pawełek, Marcin Baszczyński, Tomasz Brzyski (58' Władimir Dwaliszwili), Aleksandar Todorovski, Adam Kokoszka, Adam Pazio, Daniel Gołębiewski, Paweł Wszołek,Łukasz Teodorczyk (87' Mateusz Michalski),
Dieme Yahiya (80' Aviram Baruchyan),
Łukasz Piątek,

Lech Poznań
Jasmin Burić, Luis Henriquez, Kebba Ceesay, Manuel Arboleda, Hubert Wołąkiewicz, Gergo Lovrencsics (89' Bartosz Bereszyński), Mateusz Możdżeń (62' Vojo Ubiparip), Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Aleksandar Tonev (88' Ivan Djurdjević), Bartosz Ślusarski,

Ostatnio zmieniony przez ELITTYPER dnia Sob 21:32, 25 Sie 2012, w całości zmieniany 7 razy
PostWysłany: Sob 19:14, 25 Sie 2012
ELITTYPER

Posty: 279

Widzew Łódź pokonał Ruch Chorzów 2:0.

Goście strzelali gole tuż przed przerwą i chwilę przed końcem gry. Niebiescy kończyli spotkanie w dziewięcioosobowym składzie.

Po niespełna dziesięciu minutach meczu Widzewa z Ruchem goście mogli prowadzić 2:0, jednak Arkadiusz Piech dwukrotnie w dobrych sytuacjach podał piłkę prosto w ręce bramkarza Widzewa Macieja Mielcarza. Kilkanaście minut później gola dla Ruchu mógł również strzelić Maciej Jankowski, ale mając przed sobą niemal pustą bramkę trafił w obrońcę Widzewa Thomasa Phibela.

Po drugiej stronie boiska najlepszą okazję zmarnował Mehdi Ben Dhifallah, który po rzucie rożnym z trzech metrów posłał piłkę wysoko nad bramką. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bez goli, bramkarz Ruchu Michal Peskovic w 42. minucie sfaulował w polu karnym Łukasza Brozia. Chwilę później po strzale Dhifallaha z rzutu karnego Widzew objął prowadzenie.

Na drugą połowę obie drużyny wyszły w pełnych składach, ale tylko gospodarze dotrwali do końca w jedenastu. Goście kończyli natomiast mecz w dziewięciu, bo Żeljko Djokic i Maciej Sadlok zostali ukarani czerwonymi kartkami. Djokic został usunięty z boiska w 63. minucie po faulu na Radosławie Bartoszewiczu a Sadlok w 88. minucie po faulu na Mariuszu Rybickim. Ten ostatni w 90. minucie meczu po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Widzewa.